צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
19 אפריל 2021

פעילות גופנית בגיל הזהב

פעילות גופנית עוזרת לנו להרגיש צעירים יותר


אדם בן 60 הנמצא בכושר גופני טוב יכול להרגיש נמרץ ואנרגטי יותר מצעיר בן 25. אומנם קשה להאמין לזאת אך הדבר הוכח במחקרים רבים.
הסיבה היא כמובן שפעילות גופנית סדירה עוזרת לנו לפתח מסת שריר שמשפרת את היציבה שלנו, מזניקה את תהליכי חילוף החומרים בגופנו, מונעת מחלות רבות כגון סוכרת, עוזרת לנו לרדת במשקל, בריאה ללב ולכלי הדם ועושה אותנו שמחים יותר. בקיצור – פעילות גופנית יכולה לשמש כמעין "מעיין נעורים". 
 

לא חייבים לשחק פוטבול


ככל שאנו מתבגרים כמות הבעיות הבריאותיות שלנו לרוב רק עולה, מה שעשוי להקשות על סוגי ספורט אתגריים כגון צניחה או משחק פוטבול (אבל אם אתם בכושר מעולה אז למה לא). ובכל זאת, ישנם לא מעט סוגי ספורט שכנראה ותוכלו לבצע ללא קושי גדול מדי אפילו אם אתם סובלים מבעיות מפרקים, מחלות לב או סוכרת. תמיד תוכלו לנסות הליכות ארוכות, ספורט מים, רכיבה על אופניים (לא לשכוח קסדה!), ריקוד או אימוני כוח.


 

מה צריך לקחת בחשבון?


פעילות גופנית הינה חיונית לבריאותנו לא רק כשאנו צעירים אלא גם (ואפילו בעיקר) כשהעצמות והשרירים כבר אינם כה חזקים.
ראשית כל, פנו לרופא המשפחה שלכם. הוא יוכל להמליץ לכם כיצד לבצע פעילות גופנית בצורה יעילה בהתחשב במצבכם הבריאותי. ניתן גם לשקול לבצע שימוש בתמכים אורתופדיים על מנת לחזק ולייצב מפרקים שנחלשו מעט ולמנוע מהלחץ להצטבר על המפרקים הבריאים.
במידה ואתם סובלים מרקמת חיבור חלשה, מחלות ורידים או השמנת יתר, בגדי או גרביוני לחץ צפויים לספק לכם הקלה משמעותית. בגדי הלחץ משפרים את ספיקת הוורידים (כמות הדם שחוזרת מהגוף ללב) ומונעים מהדם להצטבר בגפיים התחתונות וליצור בצקות ודליות ברגליים.
לא משנה באיזו פעילות גופנית תבחרו, זכרו שהפעילות הגופנית נועדה להיות מהנה. אל תגזימו.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: