צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
05 יוני 2017

השימוש בטנס Cefar Femina - שאלות ותשובות

מתי ניתן להתחיל להשתמש בגירוי עצבי תחושתי במהלך ההיריון?
אין מחקרים רפואיים המעידים על כך שגירוי עצבי תחושתי אינו בטיחותי לשימוש בתחילת ההיריון. אך לבטיחות מרבית מומלץ להתחיל להשתמש בגירוי עצבי לאחר 12 השבועות הראשונים להיריון. אז ניתן להשתמש במכשירCEFAR FEMINA  באופן שוטף כדי להכיר את פעולת הגירוי החשמלי ולהיכנס לכושר טוב לקראת הלידה.

במהלך ההיריון מומלץ להשתמש במכשיר להקלה על כאבי גב וכאבים אחרים. עם תחילת הצירים בבית, ניתן להתחיל בגירוי החשמלי להפחתת הכאבים. זכרי כי ניתן להשתמש בגירוי עצבי תחושתי גם להפחתת הכאבים לאחר הלידה או/ו ניתוח קיסרי.

 

היכן לשים את האלקטרודות?
הניחי את האלקטרודות על גבי האזור הכואב. נסי לשים אלקטרודות במקומות שונים על מנת שיהיה כיסוי נרחב לאזור הכואב. השתמשי ב-2 או 4 אלקטרודות על פי מיקום הכאב וממדי האזור שברצונך לכסות. מומלץ לשמור על מרחק של 3-30 ס"מ בין האלקטרודות.

 

היכן לא לשים את האלקטרודות?
נא לא לשים את האלקטרודות ישירות מעל הרחם או לחבר צמדי אלקטרודות משני צידי הבטן. הסיבה לכך היא שתיאורטית הזרם עלול לפגוע בלב העובר (אם כי לא היו דיווחים על נזקים כלשהם).

אם יש לך כאבים בחלק גוף קדמי, הניחי את אחת האלקטרודות באזור המפשעה, ואת האלקטרודה השנייה (על אותו כבל) על החלק החיצוני של הירך או על הגב. הנחה זו בטיחותית, שכן שתי האלקטרודות המחוברות לאותו כבל תמיד פועלות יחד.

 

האם ניתן להשתמש בגירוי עצבי במהלך השימוש במוניטור עוברי?
מוניטור עוברי חיצוני אינו משבש את מכשיר הגירוי העצבי. אך אם נעשה שימוש במוניטור פנימי לעובר, הגירוי העצבי עשוי לגרום לשיבושים של המוניטור העוברי (תלוי בציוד). במקרה זה צריך להשבית זמנית את מכשיר הגירוי החשמלי.

 

במשך כמה זמן האלקטרודות פועלות?
האלקטרודות הדביקות עמידות למשך 20-40 טיפולים. העמידות תלויה בקיום הוראות התחזוקה.

 

האם יש תופעות לוואי כלשהן בגירוי חשמלי?
לא, בניגוד למשככי כאבים אחרים, גירוי עצבי תחושתי (טנס) אינו גורם לכל תופעות לוואי לאם ולתינוק.

 

האם יש הוכחות כלשהן לפעולת הגירוי העצבי התחושתי (טנס) בהקלת כאבים?
גירוי עצבי תחושתי (טנס) הוא שיטה מבוססת ומתועדת היטב שנעשה בה שימוש על ידי אנשי מקצועות הבריאות במשך שנים רבות. מחקרים רפואיים בנושא נערכים כל העת.

קישור למחקר המראה את יעילות השימוש בטנס להפחתת כאבים בזמן צירים ולידה: 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1016/S0020-7292(97)00275-0/full

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: