צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
16 דצמבר 2018

עיטוף התינוק - אפקט מורו

למרות שאמנות העיטוף קיימת כבר אלפי שנים, בשנים האחרונות כריכה והידוק בד סביב גופו של התינוק הופכת ליותר ויותר פופולרית. אם מצאתם את עצמכם מרימים גבה לנוכח הרעיון, אינכם לבד, אך תתפלאו לגלות שפעולה זו תורמת להרגעת התינוק ומקנה לו תחושת ביטחון, ממש כאילו היה עדיין בתוך הרחם של אמא.

 

יתרונות של עיטוף תינוקות

תינוקות קטנים אינם מודעים לגופם או יודעים היכן הוא מתחיל ואיפה נגמר. כשהם בתוך הרחם, הדפנות של הרחם משמשים כגבול יחד עם החמימות, התנועתיות, הרחשים של האם, התאורה העמומה והסביבה המימית. כשהם יוצאים החוצה לאוויר העולם הגבולות שלהם מתערערים במידה משמעותית, יש להם רפלקסים חיוניים להישרדות אך בלתי נשלטים, ביניהם רפלקס מורו. החוויה של רפלקס מורו מאוד מלחיצה עבור תינוק בן יומו, היא מתרחשת בעיקר מתוך שינה ודומה לתחושה של נפילה. כתוצאה מכך התינוק נבהל ופורס את ידיו לצדדים בבת אחת ותחושת הבהלה גורמת להתעוררות, לבכי ולתחושה של אי נוחות. בעזרת עיטוף ניתן למזער את תחושת הבהלה ואת הקפיצה של הגוף ולסייע לתינוק לחוש ביטחון רב יותר, לישון טוב יותר ולחקור את העולם ברוגע ובנעימות.

 

המתכון לשינה טובה יותר

עיטוף תינוקות מומלץ מרגע הלידה (האחיות כבר עושות זאת בבית היולדות) ועד גילאי 3-4 חודשים, או לחלופין, כאשר התינוקות מסמנים לכם שהם לא מרוצים. במידה וישנו חוסר שביעות רצון מצד התינוק, אפשר לעשות עיטוף חלקי ולהשאיר את הידיים בחוץ או לבחור בעיטוף פחות הדוק כך שהתינוק יוכל להשתחרר ממנו בכוחות עצמו. תינוקות עטופים יהיו נינוחים יותר וניתן להרדים אותם ביתר קלות ואפילו להעביר אותם מהידיים למיטה מבלי שיתעוררו, כפי שקורה עם תינוקות שאינם עטופים. בעזרת העיטוף שומרים על טמפרטורת הגוף של התינוק חמימה, גורמים לו להרגיש מוגן גם בעת המעבר למיטה, מונעים את הפעלתו של רפלקס מורו ואת הטלטלה בעת המעבר והמאפשרים לו לישון ברוגע.

 

Swaddle Blankets - סוגים

שמיכות עיטוף נקראות גם Swaddles וישנם סוגי Swaddles שונים. ביניהם  Swaddle Upו- Swaddle Me. אחד הסוגים היותר מומלצים של שמיכות עיטוף הוא שמיכת במבוק. מדובר בחיתול טטרה ענק, רך ונעים אשר מיוצר מ- 70 אחוז במבוק ו- 30 אחוז כותנה נושמת. השילוב בין הבמבוק לכותנה מעניק לשמיכה תחושה נעימה וחמימה, ממש כמו של בד משי. בנוסף, הבד האוורירי והקליל מקטין במידה משמעותית את הסיכון לחימום יתר של התינוק, מאפשר לו לישון על הגב בנוחות ובבטחה ובכך ממזער את הסיכון למוות בעריסה.

 

איך עוטפים?

על ידי הקלדת המילה Swaddles בגוגל אפשר למצוא סרטונים רבים העוסקים בנושא ומלמדים על סוגי השמיכות השונים לצד שיטות העיטוף הקיימות. כל שעליכם לעשות הוא לרכוש שמיכה מתאימה וללמוד את טכניקת העיטוף. האמת ששיטת העיטוף הבסיסית מאוד פשוטה וקלה ובכל הנוגע לסוג השמיכה, טיטול טטרה גדול מאוד יעשה את העבודה. העיטוף עצמו דורש כמה שלבים בודדים ומיומנות נרכשת. כדי לעטוף נכון כדאי לצפות בסרטון שמראה לכם את כל השלבים, מכיוון שברוב המקרים אין טוב יותר ממראה עיניים, וצפייה בהדגמה מוחשית יכולה להפוך את המשימה לפשוטה ומהירה יותר משמעותית.

ייעוץ מקצועי
מוצרים רלוונטים
יש למלא את הפרטים הבאים: