צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
29 יולי 2018

שמירה על שגרת עבודה במהלך הריון

כדי להגן על הבריאות של האם ושל העובר, יש כמה היבטים מרכזיים שיש לקחת בחשבון.


בגרמניה למשל, רוב הנשים בוחרות להביא את ילדם הראשון לעולם כשהן מעל גיל 30. סיבה אחת לאימהות מאוחרת יכולה להיות קריירה מוצלחת.

ילד או קריירה? כיום נשים רבות רוצות לשלב בין שני העולמות ולכן הן משקיעות את כל האנרגיה שלהן בעבודה לפני שמחליטות ללדת. ברגע שבדיקת ההריון שלהן חיובית, הן לעיתים קרובות אף ממשיכות לעבוד עד לרגע הלידה ממש. אבל האם את באמת תוכלי לעשות זאת? אחרי הכל, שינויים רבים מתרחשים בגוף האישה במהלך ההריון... זה אכן אפשרי, כל עוד תשימי לב לכמה דברים חשובים, עליהם תוכלי ללמוד כאן.

עבודה בזמן ההריון

סביבת עבודה מתאימה בתקופת ההריון

ברגע שעובדת הודיעה למעסיק שלה שהיא בהריון עליו לקיים את הוראות החוק הנוגעות להריון ולגלות התחשבות מיוחדת. כך למשל נשים בהריון צריכות להיות מוגנות ולא להיחשף לסביבות עבודה ובהן חומרים רעילים או רדיואקטיביים, חום גבוה, רטט ורעש מוגזם. כמו כן גם עמידה ממושכת ותנוחות כיפוף או מתיחה רבות במהלך שעות העבודה אסורות לנשים בהריון.

הפכי את סביבת העבודה שלך לאופטימלית עבור הצרכים שלך במהלך תקופת ההריון. כדי למנוע כאבי גב למשל, כסא גבוה עם משענת מתכווננת ומקום לרגליים יהיה השקעה טובה. גם תמיכה לפרקי כף היד תהיה רעיון טוב על מנת למנוע את תסמונת התעלה הקרפלית.

מלאי את מגירת השולחן בחטיפי בריאות, פירות יבשים או אגוזים, הניחי קנקן מים ליד מסך המחשב כדי לוודא שאת שותה מספיק.

 

כיצד למזער את הלחץ על הגוף והנפש שלנו?

לחצים במהלך תקופת ההריון עלולים להיגרם מסיבות רבות. בנסיבות מסוימות הם עשויים להזיק לעובר. אבל עם קצת מחשבה וארגון את יכולה להפחית את תחושת הלחץ. התינוק שלך חייב להיות במקום הראשון – לכן הפחתת שעות נוספות היא דרך טובה עבורך ליהנות יותר מההריון שלך. שווה לבדוק: האם מקום העבודה שלך יכול לאפשר לך לעבוד מהבית במשך יום אחד או יותר במשך השבוע? או שאולי תוכלי ליהנות משעות עבודה גמישות שיאפשרו לך להימנע משעות העומס והפקקים בכל יום? שאלי את הממונה עליך על האפשרויות השונות.

שגרה יומית אופטימלית

ארגני את השגרה היומית שלך והפכי אותה לנעימה ככל שאפשר. אם את סובלת מבחילות בוקר, הבוס או הבוסית שלך ללא ספק יגלו אהדה. שאלי אם את אולי יכולה להתחיל מאוחר יותר בבוקר ולעבוד עד שעה מאוחרת יותר בערב כדי לפצות על הזמן. הפכי את ההפסקות שיש לך במהלך היום לפרקטיות: בצעי תרגילים שונים או קחי את הזמן להרים קצת את הרגליים. פעולות מסוג אלו מקטינות את הסיכוי לנפיחות או בצקות במהלך ההריון.

 

התינוק שלך נמצא במקום הראשון

הישארי רגועה במהלך יום העבודה והקשיבי היטב לאיתותי הגוף. הליכה רגילה לאחר העבודה יכולה לעזור לך לטעון מחדש את הסוללות ולהתכונן ליום העבודה הבא. גריבת גרבי לחץ יכולה גם כן להתגלות כמאוד מרגיעה ולעזור לך להגדיל את החיוניות שלך, במיוחד אם העבודה שלך כוללת עמידה או ישיבה ממושכת. Medi פיתחה גרבי לחץ מיוחדות ולהן בטנה גמישה ההופכת אותן למאוד נוחות. הן מונעות מהמשקל של הבטן ההריונית להשפיע על זרימת הדם ועל היווצרותן של בצקות.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: