צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעמשאבות חלב מבית Amedaמשאבות חלב – ידנית Vs חשמלית
מערכת דין,
07 נובמבר 2016

משאבות חלב של אמדה - ידנית מול חשמלית

נשים הנמצאות עוד טרם הלידה, מומלץ להן להמתין עם רכישת משאבת החלב. הן עדיין לא יודעות אם הן יניקו או לא, ובמקרה שהן יתקשו להניק הפתרון המומלץ הוא משאבת חלב. כעת נשאלת השאלה, איזו משאבה כדאי לרכוש? ידנית או חשמלית?

 

משאבת חלב ידנית
 

משאבת חלב ידנית מתאימה מאוד לאימהות שאינן מרבות להניק או שאינן שואבות הרבה. נשים אשר להן כמות מועטה של חלב, יצליחו לשאוב בקלות יחסית עם משאבות ידניות. משאבות ידניות אלה, מתאימות יותר לנשים שבאופן כללי אינן חשות בנוח עם פעולת השאיבה ואף מרגישות סלידה ממנה. קל לשאת את המשאבה הידנית, היא לא מרעישה כאשר מפעילים אותה וקל יותר לתפעל אותה.
במשאבה ידנית יש פחות חלקים בהשוואה למשאבה חשמלית ולמעשה גם נשים אשר נוטות לשאוב הרבה חלב יכולות לעשות בה שימוש. אמנם, לנשים השואבות הרבה חלב, לרוב יומלץ לרכוש משאבה חשמלית, אולם, לעיתים הן ימצאו כי משאבה ידנית תהיה נוחה יותר.

גם לנשים ששואבות פעם ביום או אפילו פחות, יתאימו יותר משאבות ידניות.

  • משאבה ידנית היא פשוטה יותר
  • עלותה נמוכה יותר.
  • קלה לניוד כך שניתן ביתר קלות להביא אותה למקום העבודה.
  • קלת משקל.
  • מתאימה לאימהות שאינן נוהגות לעזוב את התינוקות שלהן למשך זמן ממושך.
  • ישנן נשים הטוענות ששימוש במשאבה ידנית דומה יותר לפעולת היניקה של תינוקן. כלומר, עד כמה שיותר להנקה הטבעית.

 

 

משאבת חלב חשמלית
 

משאבת חלב חשמלית מתאימה יותר לנשים אשר שואבות באופן קבוע כמה פעמים ביום. כך הן מתאמצות פחות וחוסכות בזמן.
קשה מאוד לאמוד מראש את כמות החלב שתצא במשאבה ידנית או חשמלית לפני שרוכשים משאבה.
ככלל, משאבות חשמליות, יותר יקרות, והן רעשניות יותר, כמו כן, יש להן יותר חלקים, והן כבדות יותר. נשים שקשה להן להניק בשל סיבות שונות, מומלץ להן לעשות שימוש במשאבות חשמליות. השאיבה באמצעות המשאבות הללו היא דו שלבית, הן מגרות את השד, ולאחר מכן שואבות את החלב. פעולת הגירוי ופעולת השאיבה מחקות את פעולת היניקה של התינוק בצורה אותנטית.
למשאבות החשמליות מחזוריות הנקה רבת משמעות, כלומר היא גבוהה מאוד. היא מורכבת משאיבת החלב מהשד ומשחרור החלב באמצעות המחזוריות, תזמון השאיבה מתקצר ולכן משאבה חשמלית היא מצוינת לנשים שחזרו לעבוד. בנוסף, משאבות חשמליות מתאימות לנשים אשר אספקת החלב שלהן טובה.

המשאבות החשמליות אינן כבדות, הן מגיעות עם מגוון אביזרים למשל בקבוקים ושקיות המיועדות לאחסון החלב.
ישנן משאבות חלב חשמליות בהן ניתן להשתמש באמצעות המצת של הרכב, וישנן כאלה המגיעות עם סוללות, כלומר קיימים סוגים רבים של משאבות חשמליות.

בנוסף לכך, ניתן להגדיר את המשאבה החשמלית כבעלת יתרונות רבים אחרים. המשאבה מאפשרת לאם לשבת ולתפוס מנוחה, בזמן שהמשאבה פועלת באופן אוטומטי. היא איננה דורשת כל מאמץ מצד האם. החלב נשאב בעצמו ואין שום צורך ללחוץ. החיסרון שלה טמון במחיר. היא עולה יותר ממשאבה ידנית, אמנם לא באופן משמעותי, וכמובן, היא צורכת חשמל.

 

לסיכום
 

בסופו של דבר, אין עוררין על כך, שהנקה טבעית, מיטיבה עם התינוק, והיא גם הכי מומלצת. אולם לא תמיד היא מתאפשרת, ותהיינה לכך הסיבות אשר תהיינה. ולכן השלב הבא הוא הזנתו של התינוק על ידי שאיבת חלב אם באמצעות משאבת חלב. אז האם לרכוש משאבה חשמלית או ידנית? לכל אישה השיקולים שלה, כמו שראינו אין לכך תשובה גורפת.

 

ניקוי ושימור סט אביזרי משאבת החלב

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

צור קשר
ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: