צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעחבישות לחץלטייל בזמן ההיריון
מערכת דין,
03 יולי 2018

טיפים לטיולים ונסיעות עם בטן הריונית

הגיע הזמן למלא את המצברים

החדר של התינוק כבר מרוהט באהבה, החיתולים כבר מוכנים על המדף. עכשיו הגיע הזמן שלך לדאוג לעצמך ולטעון את המצברים. חופשה במהלך ההריון יכולה להיות הדבר הטוב ביותר שקרה לך, כל עוד תקדישי מחשבה לבחירה זהירה של היעד, לשלב ההריון בו את נמצאת בהריון, למצבך הבריאותי ולאמצעי התחבורה בהם תשתמשי. כדי לעזור לך עם התכנון, הצוות המקצועי שלנו סיכם עבורך את הסוגיות שעליך לקחת בחשבון בעת תכנון חופשה במהלך תקופת ההריון.

בגרמניה ישנו ביטוי המתאר חופשה במהלך ההריון – babymoon נגזרת של המושג ירח דבש בשפה האנגלית. זוג חדש יוצא לירח דבש על מנת לחזק את הקשר שלו. "בייבימון" נותן להורים לעתיד את ההזדמנות להירגע יחד ולהתכונן נפשית לשלב החדש בחייהם. למעשה ישנם בתי מלון רבים אשר מתמחים במתן מענה לצרכיהם של הורים לעתיד ומציעים אפשרויות הנעות בין שלל טיפולים אלטרנטיביים ומרגיעים המיועדים לאישה ההריונית ובן זוגה.

טיול בהריון - dynotc  

מטוס, מכונית או רכבת?

טיסות הנן בטוחות לחלוטין לנשים בהריון, כל עוד הן אינן טסות בפרק הזמן האסור לטיסה. יחד עם זאת אם בחרת לטוס עליך לזכור שלוש נקודות חשובות:

  • אוויר לנשימה – בעת טיסה ישנה תכולת חמצן נמוכה יותר
  • ישיבה ממושכת – ישיבה לאורך זמן עשויה לגרום לנפיחות ברגליים ולבצקת
  • קרינה – בל נשכח את החשיפה המוגברת לקרינה קוסמית

עלייך כמובן לשקול את הסיכון אל מול התועלת יחד עם הרופא המטפל שלך. עד חודש שישי באפשרותך לצאת לחופשה גם עם הרכב הפרטי אולם יש לשים לב לנושא חגירת חגורת הבטיחות. כדי שההגנה תהיה מיטבית במהלך ההריון אין להניח את החגורה התחתונה ישירות על הבטן. נסיעה ברכבת היא אופטימלית, שכן הרכבת היא אמצעי תחבורה נוח במיוחד כי באפשרותך לקום ולהסתובב בכל עת.

 

הזמן הנכון

באופן עקרוני את יכולה לצאת לחופשה בכל שלב של ההריון שלך. אולם אם אינך רוצה לרוץ כל רגע לשירותים או למהר לבית החולים עם צירים או ללדת בבית המלון במהלך החופשה, אנו ממליצים לך לסיים את השליש הראשון ולתאם חופשה לשליש השני של ההריון.

בשלב זה רוב הנשים מתגברות על תסמיני ההריון הראשונים, בחילות הבוקר חולפות, ההורמונים בגוף מתאזנים והתחושה יותר טובה ואנרגטית. כמו כן בשלב זה הבטן מתחילה לצוץ אך אינה גדולה מדי או מכבידה על הגוף.

 

אז לאן לנסוע?

כמובן שככל שהמסע יהיה ארוך יותר, כך הדבר יהיה מאתגר יותר עבורך. יתרה מכך, שינוי דרמטי של מזג האוויר יכול להשפיע עליך ולגרום לך להרגיש מתוחה במהלך הטיול. לכן מומלץ לבחור יעד באירופה, אך אם עדיין ברצונך לנפוש דווקא באיים הקריביים, כדאי שלא לוותר על חדר עם מיזוג.

לא משנה באיזה יעד תבחרי, חשוב שלא להתפשר שיהיה זה מקום בו תוכלי לקבל טיפול רפואי איכותי ושיהיו בו סטנדרטים גבוהים של היגיינה. מן הסתם מוטב להימנע מאזורים בהם יש מלריה או מחלות טרופיות אחרות ולא ידידותיות לנשים בהריון. כך גם לגביי שהייה ממושכת באתרים הגבוהים מעל 2,000 מטרים. בגבהים כאלו תכולת החמצן באוויר כל כך נמוכה עד שהדבר עשוי לפגוע בתינוק וזאת אנו לא רוצים.

גרבי סוכרת, מניעת בצקות ברגליים - dynotc

מניעת בצקת

הסיכון להתפתחות בצקת הנו גבוה יותר אצל נשים בהריון, בהשוואה לנשים שאינן בהריון. פרקי זמן של ישיבה ממושכת כמו למשל במהלך נסיעה ברכב, ברכבת או במטוס, עשויים להגביר את הסיכון לתופעה זו. בצקת מתרחשת כאשר קריש דם חוסם את הוורידים ומונע את זרימת הדם התקינה. למרות שבצקת עשויה להוביל להשלכות חמורות, ישנם הרבה טיפים זמינים אשר יכולים לסייע לך למזער את הסיכון:

  • רכשי כמה זוגות גרבי נסיעות ולהן תכונות רפואיות
  • שתי הרבה מים, תה או מיץ פירות
  • תלבשי בגדים רופפים ונעליים נוחות
  • הזרימי את הדם שלך עם תרגילים שונים, החל בצחקוקים ועד סיבוב הרגליים
  • נצלי כל הזדמנות למתיחת הגוף. בכל פעם שאת מגמישה את השרירים הדם יזרום טוב יותר אל הלב ובחזרה
  • תיהני מהשקט והשלווה

חופשה יחד עם בן הזוג והתינוק שטרם נולד יכולה להיות חוויה נפלאה וממריצה. אי אפשר לזלזל בהשפעה החיובית שיש לחופשה על האם לעתיד ולכן אין שום אישה בהריון שצריכה לוותר על חופשה במהלך התקופה רק כי היא רוצה להיות זהירה. במקום זאת עליך לקבל ייעוץ מקצועי מרופא הנשים המטפל לפני שלבי התכנון כדי לנקוט במשנה זהירות. זוהי הדרך הטובה והיעילה ביותר למזעור סיכונים.

גם המוצרים הנכונים יכולים למנוע סיכונים כמו למשל בצקת או תסחיף ריאתי. גרבי medi נסיעות למשל זמינים עבורך בחמישה גדלים, ובשני אורכים וצבעים. לגרביים אלו פטנט ייחודי המבטיח רעננות אנטי בקטריאלית לרגליים וטכנולוגיית נידוף זיעה. יתרונות ומאפיינים אלו הופכים את הגרביים לאידיאליים עבור כל נסיעה, אפילו באקלים חם! כמו כן ישנם סוגים שמציעים אף הגנה מהיווצרות קרישי דם.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: