צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעשיקום רצפת אגןחשיבות רצפת האגן וכיצד ניתן לטפל בה
מערכת דין,
30 אוקטובר 2017

למה וכמה חשוב לבדוק את תפקוד רצפת האגן לאחר לידה?

כשאת בהיריון את מקבלת אינספור עצות, חלקן מועילות וחלקן פחות, אבל אחת העצות הכי טובות שאת יכולה לקבל היא לתרגל את שרירי רצפת האגן שלך. דרך מקובלת לעשות זאת, שנמצאת כאן כבר משנת 1952, היא באמצעות תרגילי Kegel, שמתרגלים כיווץ והרפיה חזרתית של השרירים. כדי לשמור על תוצאות טובות יש לבצע את התרגילים כמה פעמים ביום, במשך מספר דקות כל פעם, למשך מינימום חודש.
 

למרות זאת, ישנן נשים שמתמודדות עם בעיות בשרירי רצפת האגן, כתוצאה מהיריון ולידה, שהפתרון עבורן צריך להיות מקיף יותר. כל אישה שסובלת מתפקוד לקוי של רצפת האגן, בריחת שתן או כאבים, צריכה לקבל את הטיפול המתאים לה. במידה והבעיות נמשכות יש לפנות לטיפול פיזיותרפי אצל מומחה או מומחית לבריאות האישה. גם לאישה אחרי לידה שלא סובלת מהסימפטומים כדאי לפנות למומחה – זהו טיפול שכלול בסל הבריאות והתועלת שלו גדולה מאוד.
 

תופעות כמו דליפת שתן במהלך פעילות גופנית, או אפילו התעטשות או שיעול – הן אכן שכיחות, אבל לא מדובר במצב תקין. נשים שסובלות מדליפת שתן יום יומיות, או שכמעט תמיד דולפות במהלך פעילות גופנית מאומצת, צריכות לקבל את הטיפול המתאים. לידה היא אכן גורם שתורם לתפקוד לקוי של האגן, אבל דליפת שתן היא סימן לבעיה שקיימת במערכת ויש לטפל בה.
 

מחקר שנערך על ידי Thyssen et al בשנת 2002 הראה שמתוך 291 ספורטאיות מצטיינות במגוון ענפי ספורט, יותר מחצי דיווחו על דליפה במהלך פעילות, מעט מאוד מתוכן פנו לאיש מקצוע, ורק 6 קיבלו אימון לרצפת האגן! אבל לא רק ספורטאיות סובלות מן התופעה, בארצות הברית 1 מתוך 3 נשים חוותה בריחת שתן. נראה שהתופעה מאוד נפוצה, אך נשים רבות נבוכות לבקש טיפול, או מניחות שזה נורמלי ועליהן לחיות עם הבעיה.
 

תרגול יום יומי כמובן חיוני מאוד לטיפול בבעיה ומומלץ לעשות אותו גם מהבית.
Peflex הן משקולות חציוניות לחיזוק רצפת האגן. בעזרת הקפדה על ההנחיות הברורות והפשוטות המצורפות, תלמדי בקלות כיצד לחזק את שרירי רצפת האגן בעזרת טמפון רגיל ומשקולות peflex.
השימוש ב-Peflex מסייע להגביר את המודעות לשרירים המשמשים בתרגול יוגה, פילאטיס, פאולה וכו' ומאפשר לך להגביר את רמת הקושי בהתאם למידת ההתקדמות האישית שלך.

התרגול עם Peflex נמשך רק 5 עד 10 דקות, פעמיים או שלוש בשבוע! וניתן לתרגול במנחים שונים.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: