צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
07 דצמבר 2017

ניקוי שיניים ביתי כמו אצל רופא שיניים

כבר בגיל צעיר מלמדים אותנו שחשוב לצחצח שיניים כדי למנוע מחיידקים להגיע למקומות שונים בפה שאנחנו אמנם לא רואים, אבל עלולים להיווצר בהם זיהומים שונים, חורים בשיניים שמכאיבים, חניכיים נפוחות ועוד רעות חולות.

צחצוח שיניים מאפשר לנו לנקות את השן עצמה, להבריש את הלשון ואת החניכיים ולעשות כל מה שאפשר כדי להגיע למקומות הנסתרים בפה. יחד עם זאת, פעמים רבות אנחנו מפספסים מקומות חשובים, מהסיבה הפשוטה שהם אינם נגישים לנו, לא עם מברשת השיניים, לא עם קיסם ואפילו לא עם חוט דנטלי.

מי שביקר פעם במרפאת שיניים פגש, מן הסתם, במכשיר המתיז זרם מים או אוויר בין השיניים כדי לאפשר לרופא/ת השיניים או לשיננית לנקות אזורים שבהם הם בודקים היתכנות לחורים. עכשיו ניתן לבצע ניקוי כזה גם בבית בעזרת סילון מים דנטלי (Dental water jet). זהו מכשיר ביתי הפועל על זרם מים עדין ונקודתי מאד, המצליח להגיע למקומות אליהן מברשת השיניים, החוט הדנטלי ויתר האמצעים הנלווים האחרים, אינם מגיעים.

 

סילון מים דנטלי

ה-Dental Water Jet מתיז זרם מים דק וממוקד המסייע בניקוי חלל הפה משאריות מזון. זרם המים יעיל לניקוי כיסי דם בחניכיים, מעסה את החניכיים ומשפר את זרימת הדם. בנוסף, הוא יעיל לריפוי דימומים בחניכיים ובשימוש קבוע מונע דלקות, עששת והתרופפות שיניים. התפעול שלו פשוט – הוא מתחבר בצורה קלה לברז המקלחת והכיור ויש לו יכולת הגעה מיטבית לכל חלל הפה.

בשל יכולות אלו הוא אידיאלי לניקוי כתרים דנטליים – אנשים רבים שאיבדו שיניים יכולים לחייך כיום חיוך מושלם בעזרת שתלים. יחד עם זאת, לעיתים קורה שבזמן שהפה מתרגל לנוכחות השתל, נוצרים זיהומים בחיבור של השתל הדנטלי עם החניכיים. עבור אלו שימוש בחוט דנטלי הוא אופציה שאינה מתאימה, אבל סילונית לשיניים מתאימה בדיוק משום שהיא עושה עבודה עדינה, מגיעה למקומות עמוקים ולחיבורים בין השתלים לחניכיים ויכולה לנקות את האזור. כדאי לדעת שזיהומים עלולים להפריע לכישלון השתל ולכן חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה.

בנוסף, היכולות להגיע למקומות רבים ככל האפשר מיטיבה גם עם אלו עם גשר/ פלטה. ניקוי של פלטה או גשר, בעיקר עם ברזלים צפופים, הוא תהליך מייגע. זרם מים דנטלי יכול להקל על התהליך ולהשלים את הניקוי של החוט הדנטלי המומלץ לרוב לשימוש על ידי רופאי השיניים. זרם המים העדין מגיע לכל החריצים והמקומות שקשה להגיע אליהם ומאפשר ניקוי מיטבי.

באשר לכיסי חניכיים, אלו נוצרים כשלא מנקים את הפלאק מהשן ואז הוא מהווה שטח פורה להתפתחות  מושבות חיידקים, אלו נכנסים לרווח שבין השן לחניכיים וכך נוצר מצב של כיס מדמם וחולה בחניכיים. סילון המים הדנטלי מסוגל להגיע למקומות הללו ולבצע ניקוי מתאים, כמו גם לעסות את החניכיים ולהמריץ את זרימת הדם כך שהן יהיו בריאות ורודות ולא אדומות ומדממות.

אין ספק, ואף הוכח מחקרית, כי השימוש בסילון מים לניקוי השיניים תורם לשיפור משמעותי בהיגיינת ובריאות חלל הפה.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: