צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעחבישות לחץהסוד מאחורי התפרים
מערכת דין,
10 יוני 2018

מביירוית אל העולם כולו - תחום ייצור אביזרי הלחץ שהקסים את הבלוגרים

קומת המסחר בבָּיְירוֹיְת, גרמניה: מסרגות נעות במהירות וקולות זמזום ונקישות נשמעים באולם הייצור. קבוצה קטנה של אנשים מתאספת סביב עמדת עבודה - חמש נשים צעירות מביטות, מוקסמות, כשאחת מהעובדות מחברת שתי חתיכות בד, תפר אחר תפר, ויחד הן הופכות לכפפה – במהירות שלא תיאמן.

תהליך זה נקרא קישור (בדים) ובאנגלית linking, ומה שהעובדת מייצרת הוא, למעשה, חלק הלבוש של כף היד מתוך שרוול לחץ המתאים לטיפול בבצקות.

אחת המבקרות היא קרולין ספרוט, היא לובשת גרבי לחץ בצבע אלמוג אופנתי ואף מתנסה בעצמה בקישור הבדים. מהר מאוד היא מבינה שהמלאכה אינה פשוטה ולמעשה נזקקות שנים של אימון כדי להצליח בה. היא מבקרת בביירוית כדי ללמוד יחד עם עמיתיה  לביקור, חברי הבלוג lipoedemmode (פירוש השם כמשמעו הוא אופנת הליפידמה, כתובת האתר: www.lipoedemmode.de), את כל מה שניתן על המלאכה, המיומנויות הנדרשות לה ומה נחוץ על מנת ליצור גרבי לחץ.

 

 

על שובל המלבושים

כותבי הבלוג מעדכנים, אונליין, מטופלים הסובלים מליפידמה באופנה האחרונה, בפעילויות ספורטיביות, תזונה מתאימה ואפשרויות טיפול לליפידמה – (נקראת גם ליפאדמה, מצב המתרחש כשתאי השומן בגוף מתפשטים בצורה לא סדירה מתחת לעור, בדרך כלל באזורי הישבן והרגליים).

שלושה מהם מטופלים בליפידמה ולובשים גרבי לחץ הארוגים בסריגה שטוחה, כמו ה-mediven 550 leg - גרב הנחשב לאחד מאבני היסוד של החברה ומוצריה. החברה, ששורשיה מגיעים עד לשנות ה-20 של המאה ה-20, ממוקמת בביירוית מאז 1951, מעסיקה כ-1,400 עובדים במשרדים הראשיים, וסה"כ 2,400 ברחבי העולם.

במהלך הסיור המודרך בחברה, דורין פוצל, מנהלת קבוצת פיתוח מוצרים בסריגה שטוחה, מראה לקבוצה פיסת היסטוריה - את המכונות ששימשו את החברה בעבר. אלו היוו את הבסיס לייסוד החברה לפני מעל ל-65 שנים.

כיום בביירוית יש למעלה מ-200 מכונות אריגה, חדשניות ומשוכללות, המייצרות בשנה כמה מיליונים של גרביים מיוחדים למניעת פקקת ורידים וכן גרבי לחץ.

 

השימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומיומנות לייצור בהתאמה אישית של גרבי לחץ

יש צורך במעל ל-30 שלבים, בהם משתמשים בטכנולוגיות סריגה חדשניות ועשייה מוקפדת, כדי לייצר מוצר המותאם אישית. סריגה של גרבי לחץ היא מיומנות נרכשת המצריכה שנים של אימון בפועל עד לקבלת תחושה וצורה נכונה של החומרים.

ההצצה אל מאחורי הקלעים של מוצרי medi היא הגשמת חלום עבור הבלוגרים. קרולין ספרוט עובדת בשיתוף עם medi מאז שנת 2015, כותבת משובים על מוצרים שונים ומשמשת פרזנטורית למוצרי mediven בסריגה שטוחה, בקמפיין שכותרתו "מעורר השראה כמו החיים".

"מבחינתי medi הם חלוצים בתחום גרבי לחץ", מסבירה בת ה-28 ומוסיפה: "יצרנים המגיבים לצרכי הלקוחות ומציעים מגוון רחב של פתרונות הם משהו שמאוד חשוב למטופלים כמונו".

תחום אביזרי לחץ עשה צעד משמעותי קדימה בשנים האחרונות. במקום להסתפק בגרבי לחץ בצבע גוף או צבע שחור בלבד, כיום ניתן לבחור מתוך צבעים רבים.  "האביזרים עצמם אינם נראים כמו 'משהו שסבתא תלבש' ומעוררים אסוציאציה של מחלה. הם הפכו לאביזרי אופנה שמקלים על הכאב שלי ומעניקים לי תמיכה בחיי היומיום ועדיין נראים נפלא".

המגוון שמציע medi כולל, בין היתר, גרבי לחץ המעוטרים באבני סברובסקי, אלו מעטרים מזה שנים רבות את הגרביים בסריגה עגולה של החברה. על מנת לאפשר גם לחולים הסובלים מבצקות את העיטורים הנוצצים, המוטיבים הללו זמינים כעת עבור דגמים  שונים בסריגה עגולה ושטוחה (למעט מוצרי medivan לגברים, מוצריmediven  המותאמים לפעילות ספורטיבית וכן מוצרים המשלבים שני גוונים ).

ככל שהלבוש יעוצב בצורה המותאמת אישית לצרכי המטופל, כך יגדלו הסיכויים שהוא ילבש את המוצר באופן קבוע – מה שיהפוך את הטיפול ליעיל יותר.

 

 

אספקת המידע על החידושים בתחום הטיפול בבצקות

הבלוגרים מעדכנים בצורה שוטפת בעזרת שיח תוסס את הקהילה ההולכת וגדלה ומעדכנים אותה אודות הטיפולים השונים.

"האנשים שלובשים את גרבי הלחץ מגיעים, כל אחד, מרקע שונה, וכל אחד הוא אינדיבידואל בפני עצמו, בדיוק כמו מגוון השירותים השונים והמותאמים, המוצעים ב-medi", מסבירה קרולין ספרוט.

"ישנם עוביים שונים לגרביים ומלבושים המורכבים משני חלקים – הכל תלוי בחיי היומיום של המטופלים ולמה הם זקוקים. אבל אנשים רבים אינם מודעים להיצע העומד לרשותם. לכן, אנחנו מעדכנים אותם כל הזמן על אפשרויות הטיפול שיש – הרי יש לי את האפשרות לסבול פחות וליהנות מאיכות חיים טובה יותר, אם המוצר שבו אני משתמשת מתאים לי ואני נהנית ללבוש אותו".
medi אף מקבלת משובים בעלי ערך רב מלקוחותיהם לגבי המוצרים וכיצד היו רוצים שייראו, כמו גם אילו צבעים ודוגמאות פופולאריים במיוחד.

דורין פוצל שמחה על שיתוף הפעולה: "קרולין ספרוט היא לא רק דוגמנית המציגה את המוצרים, אלא גם מטופלת בליפידמה. היא נותנת לנו משוב על המוצרים ואנחנו שומעים ממישהי שמשתמשת במוצרים הללו בעצמה על האתגרים איתם מתמודדים מדי יום הלקוחות שלנו.
"הודות לשיתוף הפעולה, אנחנו יכולים להגיב בצורה המיטבית ביותר עבור צרכי הלקוחות שלנו ולהמשיך ולייעל, כל הזמן, את גרבי הלחץ שלנו".

 

התמונות שמופיעות בכתבה נלקחו מתוך הבלוג lipoedemmode

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

ייעוץ מקצועי
מוצרים רלוונטים
יש למלא את הפרטים הבאים: