צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
04 אפריל 2017

כל מה שצריך לדעת על מכשיר הטנס

יש לא מעט דרכים להקל על כאב, אחת מהן שלא הרבה יודעים עליה היא ה-TENS) transcutaneous electrical nerve stimulation), מכשיר קטן שעובד על בטרייה ושולח גירוי חשמלי בינוני ובטוח לעצבים. המכשיר מכיל אלקטרודות דביקות (פדים קטנים) אותם מניחים על מקור הכאב, דרך האלקטרודות נשלח אל האזור הכואב גירוי עצבי מבוקר שתורם להקלה. הגירוי גורם להפרעה חשמלית שמונעת מהאות העצבי המאותת על הכאב להגיע למוח. בנוסף, השימוש במכשיר משחרר אנדורפינים- חומרים כימיים טבעיים הנמצאים במוח, כשהם מופרשים לגוף הם מקלים על כאבים ואף משפרים את מצב הרוח.

 

למי כדאי להשתמש ב-TENS?

מכשיר ה-Tens יכול לסייע ולהקל על כאבים מסוגים שונים- מי שסובל כאבים כרוניים, כמו כאבי ברכיים, כאבי גב ואפילו כאבי ראש ומיגרנות, יכול להשתמש במכשיר כדי להקל על הכאבים. גם לאנשים הסובלים מכאבים זמניים, דוגמת צירים או כאבי מחזור, מומלץ להשתמש ב- Tens. יתרה מזאת, מכיוון שהמכשיר בטוח לשימוש ולא גורם לתופעות לוואי הוא שכיח גם בקרב נשים בהיריון שמעוניינות להקל על הכאבים- כמו כאבי גב תחתון, ויש אפילו מכשירי TENS שמיועדים במיוחד להן.

 

מה היתרונות של טיפול ב-TENS?

מכשירי TENS עוזרים להפחית את השימוש במשככי כאבים ולהוריד את התלות בהם. זוהי דרך בטוחה שאינה פולשנית לטיפול בכאב ואינה יוצרת תלות או התמכרות.

כיום ניתן למצוא מכשירי TENS ממגוון סוגים ובמגוון מחירים, כך שהמכשיר זמין לכל מי שזקוק לו יותר מתמיד.  בנוסף, הוא נייד ולא שוקל הרבה, כך  שאפשר לקחת אותו ממקום למקום ולהשתמש בו גם מחוץ לבית. המכשירים הקיימים בשוק קלים לשימוש, כל מה שצריך הוא למצוא את העוצמה המתאימה לכם ולכאבים- ולהשתמש בו בכל זמן שעולה בו הצורך.

 

איך להשתמש ב-TENS?

כל מכשיר TENS  מגיע עם הוראות משלו וניתן גם להתייעץ עם רופא או פיזיותרפיסט לפני התחלת הטיפול. הכי חשוב שבכל שימוש, במיוחד אם המכשיר משמש יותר מאדם אחד, הוא לנקות את האלקטרודות באלכוהול ולבדוק שהעור עליו הן מונחות נקי ויבש.

כאשר מתחילים בשימוש יש לכוון את המכשיר לעוצמה הנמוכה ביותר ממנה להעלות לעוצמת הגלים החשמליים, כל אחד עד לרמה שמתאימה לו. המכשיר יכול לדגדג, אבל אם התחושה לא נעימה יש להנמיך את העוצמה.

בדרך כלל יש להשתמש במכשיר בסשנים של 15-20 דקות, וניתן להשתמש בו מספר פעמים ביום.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

 

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: