צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתהאם חלב אם יכול להיות המפתח לחיסון מפני נגיף הקורונה?
מערכת דין,
26 אפריל 2020

האם חלב אם יכול להיות המפתח לחיסון מפני נגיף הקורונה?

בין אם את מניקה ובין אם לא, ברור שחלב אם הוא הטוב ביותר עבור תינוקך. בעיקרון זו הדרך האנושית הקרובה ביותר לשיקוי קסמים. החלב משתנה בהתאם לצרכיו של התינוק, הוא מסייע להילחם באלרגיות, מנצח מחלות ומקדם תגובה חיסונית. אפילו אלה מאיתנו שאינם תומכים בהנקה, יכולים להעריך את כוחות הפלא של חלב האם.

 

חלב אם הוא שיקוי קסם, הנושא את נוגדני גוף האדם והוא נמצא תחת מחקר אינטנסיבי ברגע זה מכיוון שהוא יכול אולי לסייע במאבק נגד נגיף הקורונה.
 

אחד מהיתרונות הגדולים של חלב האם, הוא העובדה שהוא נושא נוגדנים המסייעים לתינוקות להילחם במחלות. נוגדנים הם חלק חשוב מהמערכת החיסונית של האדם. כאשר נגיף, חיידק או כל איום אחר תוקפים את הגוף, תאי הדם שלנו מייצרים נוגדנים להילחם בזיהום. נוגדנים אלה גם מעודדים חסינות לאותו נגיף בטווח הארוך.


מציאת נוגדנים, עשויה להיות השלב שיוביל לחזרתנו לשגרה לאחר מגיפת הקורונה.  החוקרים פועלים כעת ליצור בדיקת נוגדנים נגד נגיף קורונה, כדי לעזור לאנשים לקבוע אם הם עשויים להיות מוגנים מפני זיהום נוסף. לדברין של ד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המחלקה הלאומית לאלרגיה ומחלות זיהומיות בארה"ב:  "ייתכן ויש הרבה אנשים ואף כמות לא מבוטלת, שנדבקו, היו אסימפטומטיים ולא ידעו זאת".
רבקה אוול, חוקרת בבית הספר לרפואה של איקאהן בניו יורק, בוחנת את נוכחותם של נוגדנים בחלב אם של נשים שנחשפו לנגיף הקורונה, כפי שפורסם ב- Vice News. בעוד שחלק גדול ממחקר הנוגדנים הנוכחי מתמקד בנוגדנים בדם אנושי, פאוול ממוקדת בנוגדנים שנושא חלב אם אנושי, אשר להם יתרונות ביולוגיים מסוימים.


התיאוריה שהיא מובילה, היא שנשים מניקות בעיר ניו יורק, המוקד הנוכחי של המגיפה בארה"ב, עלולות לפתח נוגדנים בתגובה לנגיף, שחלב האם שלהם מעביר כעת לילדיהן. בין אם אישה נמצאה חיובית למחלה ובין אם לא, אם היא נחשפה ובריאה כרגע, פירוש הדבר שהגוף שלה כבר יכול היה לפעול ליצירת נוגדנים. לאחר מכן עלולים להעביר אותם נוגדנים לחלב אם כדי להגן על תינוקה מפני המחלה.
פאוול ביקשה בדחיפות תרומות חלב אם שישתתפו במחקר שלה, ומאות נשים נענו לקריאתה. לטענתה יש מאות מיילים של אנשים שרוצים להשתתף, ורבים מהם אמרו שהם חושדים כי נחשפו לנגיף.


פאוול תוהה "אם נגלה שיש באמת נוגדנים חזקים בחלב, האם ניתן להשתמש באלה בצורה טיפולית בדרך שבה הר סיני ובתי חולים אחרים משתמשים כעת בפלזמה של מחלימים - כדי לטפל באנשים שהם באמת חולים?"
אנו כבר יודעים שנשים מניקות מייצרות נוגדנים לנגיפים אחרים כמו שפעת וכי אלה מועברים לחלב אם להגנת התינוק. מרגש לחשוב שנשים יכולות לייצר נוגדנים חזקים לנגיף קורונה בדרך דומה.
האם זו הפתעה שאמהות עושות קסמים?

ייעוץ מקצועי
מוצרים רלוונטים
יש למלא את הפרטים הבאים: