צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
07 מרץ 2018

בעיות נשימה אצל ילדים: איך משכנעים את הילד להשתמש באינהלציה?

קוצר נשימה אצל ילדים יכול להיגרם ממחלות שונות ומאלרגיות, ופעמים רבות הרופאים רושמים שימוש במכשיר אינהלציה על מנת להקל עליהם. אבל איך משכנעים ילד לשים מסכה על הפנים ולסבול את הרעש שהמכשיר עושה במשך דקות ארוכות? הנה כמה טיפים שיכולים להרגיע את הילדים וגם כמה מכשירים שעושים את העבודה קלה יותר
 

אחד החששות הגדולים של הורים לילדים הוא מהיום שהילד יהיה חולה, בעיקר כשמדובר בילדים קטנים. הם לא תמיד יודעים להסביר מה כואב להם, הם עלולים לפחד מאביזרים שיכולים לסייע להם להרגיש טוב יותר, ואז ההורים עומדים חסרי אונים מול הילד הבוכה ולא יודעים מה לעשות.

מחלות נשימה דוגמת אסתמה או ברונכיט מצריכות, פעמים רבות, שימוש באינהלציה על מנת לעזור לילד לנשום. אולם המכשיר עצמו, הרעש שהוא עושה והמסכה עלולים להפחיד את הילדים עד כדי בכי היסטרי, קוצר נשימה נוסף ומלחמה מתישה על השימוש במכשיר.

הורים רבים מעידים בפורומי הורים ורפואה שונים שקשה לטפל בילד בעזרת מכשירי אינהלציה משום שהם פשוט מפחדים מהדבר הלא מוכר הזה שמוצמד להם לפנים. חלקם מבינים שזה עושה להם טוב, אבל לרוב זה קורה רק אחרי טיפול ראשוני מתיש במיוחד.

הילדים מסרבים לחבוש את המסכה, נבהלים מהרעש, מסיטים את הראש ומפספסים את מנת התרופה שהולכת לאיבוד וההורים מיואשים. אז מה עושים כדי להקל על הילד ולעזור לו כדי שיבריא?

 

הסיטו את תשומת הלב של הילד

הורים רבים ממליצים לעניין את הילד במשהו אחר כדי שלא ישים לב למסכה, זה יכול להיות ספר אהוב, תכנית טלוויזיה שהוא אוהב, סרט מצויר, בובות ואפילו פעילות משעשעת שההורים או האחים מציגים בפניו - ואז כשהוא עסוק במתרחש מולו, ניתן להרכיב לו את המסכה ולבצע את הטיפול. פעמים רבות זה עובד, אך קורה גם לפעמים שהילד שם לב לפתע למסכה, ולעיתים השלבים הסופיים של מתן התרופה מתפספסים – אל תיבהלו, המשיכו בפעילות המשעשעת ונסו לסיים עם הילד את הטיפול.

 

 מכשיר אינהלציה לילדים - dynotc

 

תראו לו שזה לא מפחיד על ידי דוגמה אישית

ילדים מחקים מבוגרים, זה ידוע. לכן, אם תלבישו את המסכה עליכם ותראו לילדים שלא קורה שום דבר והכל בסדר, אתם מחייכים ושמחים, הם יבינו שזה לא כל כך נורא ובמקרים רבים יסכימו לנסות בעצמם.

 

שתפו את הילד בתהליך

אפשר גם לשחק עם המכשיר ולהראות לילד כיצד מלבישים אותו על הבובות שהוא אוהב, כך הוא יראה איך מתפעלים את המכשיר, ילביש אותו בעצמו לאחרים ויראה שזה לא מפחיד את החברים הכי טובים שלו.

כשהופכים את המכשיר לחלק מהיום-יום על ידי שימוש במשחק ואפילו הדבקת מדבקות צבעוניות בנושאים שהילד אוהב על המכשיר, הוא הופך להיות פחות מאיים ומפחיד.

בנוסף, אפשר להראות לילד כיצד המכשיר עובד, היכן לוחצים על הכפתור שמפעיל את המכשיר, להשמיע לו את הרעש שיתרגל אליו, ולתת לו ללחוץ על הכפתור בעצמו.

 

בנו לוח זמנים עם הילד

לילדים קצת יותר גדולים אפשר להסביר בצורה רציונאלית על תפקידו של המכשיר, להראות להם כיצד הוא פועל, ולפרט להם מה משך הטיפול ואיך התרופה עוזרת להם, וכן לקבוע לוח זמנים מתאים לכולם בעזרת שעון מעורר. כך הילד ידע מתי הוא צריך להשתמש במכשיר האינהלציה, כמה זמן זה הטיפול (הרעש) יימשך ויהיה מוכן נפשית.

 

תנו לילד חיזוקים

כולנו אוהבים שאומרים לנו מילה טובה וכך גם ילדים. מתנות קטנות, מחיאות כפיים ומחמאות על העבודה הטובה שעשו עם מכשיר האינהלציה יכולה לעודד אותם שמדובר במשהו טוב שכדאי לעשות כי הם מרגישים טוב פיזית וגם נפשית בתום הטיפול.

 

בעיות אינהלציה לילדים - dynotc

 

להתאים את מכשיר האינהלציה

בשוק קיימים מכשירי אינהלציה רבים, חלקם הגדול מותאם לילדים בגודלם, צורתם, צבעם וברעש שהם מייצרים בעת הפעולה.

מכשיר אינהלציה אולטרסוני AceWin הוא מכשיר אינהלציה נייד, קטן במיוחד, שקט, מאפשר אידוי תרופה/ נוזל במהירות גבוהה במיוחד וקל להפעלה.

הוא פועל על סוללות ואינו מצריך חיבור לחשמל. יש לו עיצוב מיוחד למניעת נזילות, מה שמאפשר מרחב להפעלה בהטיית זווית של 45 מעלות. המכשיר פועל באמצעות טכנולוגיית ממברנה המאפשרת שאיפה מהירה ויעילה, ומגיע עם סט אביזרים הכולל מסכה למבוגרים, מסכנה לילדים, מחבר למסכה ופומית.

מאחר ואין צורך בחיבור לחשמל והוא קטן במיוחד, ניתן לקחת אותו לכל מקום, הוא אינו מצריך צינורית חיבור בין המסכה למכשיר, מה שמקל על השימוש בו.

השילוב בין היותו שקט בזמן הפעולה יחד עם משך זמן קצר במיוחד לאידוי התרופה מפחית חרדות אצל ילדים ותינוקות ומסייע לטיפול יעיל יותר.

להורים לילדים המסרבים בתוקף להשתמש באינהלציה ומפתחים חרדה עמוקה עד כדי היסטריה ממכשירים אלו, הרופא יכול להמליץ על שימוש במשאף דוגמת הפיזיוצ'מבר (Fisio Chamber Vision), זהו מכשיר למתן תרופות דרך משאף המיועד לתינוקות וילדים קטנים, והוא מנווט את התרסיס היוצא מהמשאף באופן יעיל יותר, ישירות למערכת הנשימה.

למעשה, הורים רבים בפורומים השונים ממליצים על המכשיר בדיוק משום שהוא מאפשר תהליך קצר, מדויק ופחות רועש ומפחיד עבור הילד.

למשאף יש מערכת שסתומים חכמה המאפשרת פיזור מיטבי של התרופה לתוך הריאות ללא מאמץ מיוחד, כך שהיא מגיעה עד לנתיבי האוויר הקטנים ביותר. כמו כן, במסכה משולב שסתום שמוודא אי חזרה של פחמן דו חמצני מהנשיפה החוצה.

המשאף מוצמד לפתח האיטום שבשל היותו גמיש מבטיח אטימות מלאה. פנים המשאף משלב פתחי אוורור ספירליים שמשהים את התרופה, כך שהמשתמש יכול לשאוף אותה בזמן שנוח לו ללא בזבוז של התרופה (מנגנון אנטי ססטי) – מה שהופך את המכשיר לאידיאלי עבור ילדים שאינם מצליחים לקחת שאיפה עמוקה או נאבקים בדרך-כלל עם המשאף הרגיל שלהם. בנוסף, שסתום הצפייה נפתח בזמן השאיפה מה שמאפשר להורים לוודא שהילד שאף את התרופה.

 

לרכישת מכשירי אינהלציה לתינוקות לחץ כאן >>

בעיות נשימה אצל ילדים מתרחשות בעיקר בעונת החורף עם המחלות השונות, אולם גם אלרגיות המופיעות בעונות אחרות יכולים להשפיע על הנשימה. שימוש במכשירי אינהלציה ומשאפים המותאמים לילדים יכולים להקל על הטיפול ולמנוע חרדות אצל הילדים.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: