צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעמשאבות חלב מבית Amedaבחירת משאבת החלב המתאימה לכן
מערכת דין,
03 נובמבר 2016

בחירת משאבת החלב המומלצת עבורכן

לאמהות רבות, תקופת החזרה לעבודה לאחר סיום חופשת הלידה עלולה להיות מאתגרת ומלווה בקשיי הסתגלות שונים. חופשת הלידה מהווה חוויה מיוחדת של היקשרות עם התינוק החדש ובסיומה האמא חוזרת לעבודה ולשגרה ומשאירה את הרך הנולד בבית. בימנו יש לאימהות טריות אופציות רבות ומגוונות המלוות ומקלות קצת על האם והתינוק בהסתגלות למצב החדש.

 

אחת האופציות הנוחות ביותר לאמא אשר בחרה לחזור לעבודה ועדיין מניקה היא שאיבת חלב.

שאיבת חלב מתבצעת על ידי משאבה מיוחדת שמאפשרת לאם לשאוב חלב אם, להקפיא אותו ולהשאיר אותו כאוכל לתינוק במהלך היום, כך שלמרות שהתינוק צריך להסתגל להיעדרותה של אימא מהבית הוא ניזון מחלב אם. שאיבת חלב היא הליך שדורש הסתגלות בפני עצמו לזמני השאיבה ולכמויות. על מנת להפוך את ההליך לנח כמה שיותר, חשוב להצטייד במשאבת חלב המתאימה לך בצורה הטובה ביותר. מבחר המשאבות בשוק הוא גדול וכדי לבחור את המשאבה המומלצת והמתאימה לך ביותר יש לבחון מספר דברים.

 

נוחות

 

הדבר הכי חשוב הוא כמובן הנוחות. השאיבה מתבצעת מספר פעמים ביום במקומות שונים לפי הצרכים שלך ורצוי שהפעולה לא תגרור אתה אי נעימות מכל סוג. במידה ופעולת השאיבה כואבת או מציקה יש להחליף משאבה עד למציאת באלטרנטיבה הטובה ביותר עבורך.

 

הפעלה חשמלית/ ידנית

 

יש משאבות חשמליות, יש משאבות שעובדות על סוללות ויש משאבות המופעלות באופן ידני. גם כאן יש להתאים את סוג המשאבה לצרכיה של האם, החשמליות הן חזקות יותר ועושות יותר רעש, לכן טובות יותר לשימוש אינטנסיבי, כלומר שאיבה מרובה יותר ובבית, כיוון שהן גדולות יותר ועושות יותר רעש. משאבה המופעלת על סוללות קטנה יותר ואפשר לצאת אתה מהבית אך צריך לשים לב שהיא עושה רעש ולכן לא תמיד נעימה לשימוש במקומות ציבוריים או במשרד לכם חשוב להצטייד בסוללות רזרבה. משאבה ידנית היא קטנה ונוחה לנסיעה ולשאיבה בכל מקום ואינה עושה רעש אך השימוש בה ידני ולכן עלול לעייף יותר והיא מתאימה לצרכי שאיבה קטנים יותר כלומר כמויות קטנות יותר של חלב ופעמים מעטות במהלך היום.

 

איזה גודל המשאבות?

 

המשאבות החשמליות לרוב גדולות יותר אך ניתן למצוא גם משאבות חשמליות קטנות אשר אפשר לצאת איתן מהבית. במקרה זה חשוב לשים לב שהשאיבה צריכה להתבצע במקום עם שקע חשמלי, לא בכל פינות ההנקה יש כאלו, כדאי לבדוק זמינות של חיבור לחשמל במקום בו נחליט להניק מחוץ לבית. יש משאבות חשמליות קטנות יותר שאפשר לחבר לפתח המצת ברכב.

 

שאיבה כפולה

 

אלמנט נוסף של משאבות הוא שתי ערכות הנקה לעומת אחת. למי ששואבת הרבה חלב ובאופן אינטנסיבי כדאי לשקול משאבה בעלת שתי ערכות וכך תוכלי לשאוב שני צדדים בו זמנית. אלו קיימות בעיקר במשאבות החשמליות והחזקות יותר.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

 

צור קשר
ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: