צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעמשאבות חלב מבית Amedaחזרה לעבודה בזמן שאיבת חלב
מערכת דין,
03 נובמבר 2016

איך תשלבי נכון את חזרתך לעבודה בזמן שאת שואבת חלב

תקופת חופשת הלידה היא תקופה חדשה ומרגשת לאימהות צעירות. זאת תקופה רגישה שבה נרקם תחילת הקשר עם התינוק. סיומה של התקופה עלול להביא עמו קשיים שונים ותקופת הסתגלות למצב החדש.

 

כל אימא שחוזרת לעבודה אחרי חופשת הלידה חווה את תקופת ההסתגלות בצורה שונה אך בין אם קשה יותר או קל יותר האופציות היום הן שונות ומגוונות וכל אימא יכולה למצוא את האופציה הנוחה והמתאימה לה ביותר לתקופה המאתגרת הזו. אחת האופציות הנוחות ביותר לאימהות עובדות אשר בחרו לחזור לעבודה בעודן מניקות היא שאיבת החלב.

 

מתי להתחיל

את שאיבת החלב כדאי להתחיל עוד בזמן השהייה בבית בתקופה שהתינוק יונק באופן קבוע על מנת לסגל הרגלי שאיבת חלב נכונים. ככל ששואבים חלב מספר פעמים גדול יותר במהלך היום או בשעות קבועות, כך הגוף מתרגל לייצר את כמויות החלב הנדרשות ולכן כדאי להרגיל את הגוף לפני החזרה לעבודה כך שבתקופת החזרה תוכלי לשאוב מספיק חלב באופן סדיר.

 

איך ועם איזו משאבה

יש מספר פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כאשר מתחילים לשאוב חלב. פרמטרים אלו משתנים בהתאם לצרכים של כל אם ולכן אין תשובה אחת נכונה. גודל המשאבה צריך להתאים בצורה הנוחה ביותר גם לך וגם למקום בו את שואבת. אם מתאפשר לשאוב רק בבית אפשר להשתמש במשאבות גדולות אך רוב האימהות החוזרות לעבודה שואבות במהלך היום, במשרד ואף באוטו וזקוקות למשאבות קטנות יותר שיוכלו לשאת עמן במהלך היום. כמו כן חשוב להתאים לך ולגופך את המשאבה הנכונה על מנת לבצע את השאיבה בצורה נינוחה וללא כאבים מיותרים.

מספר השאיבות עצמו גם הוא משתנה מאם לאם בהתאם לכמויות ייצור החלב. אך חשוב לזכור שהגוף מתרגל לשאיבה ועם הזמן הוא מייצר יותר חלב המתאים לכמויות הנשאבות ולזמנים בהם בחרת לשאוב. למי שבחרה להתחיל לשאוב בזמן שהיא עדיין מניקה כדאי לזכור שאפשר ואפילו רצוי לשאוב בצד אחד כאשר התינוק יונק בצד השני.

 

מה לעשות עם החלב

את החלב הנשאב ומאוחסן בתוך שקית אפשר להקפיא. יש לקרר אותו לפני ההקפאה אך לשים לב שמכניסים אותו להקפאה ב24 השעות הראשונות לאחר השאיבה. במידה ונשאב חלב מחוץ לבית במשרד או ברכב, צריך לשמור את החלב בקירור בעזרת קרחונים. כמות החלב שמקפיאים משתנה בהתאם לכמה שהצלחת לשאוב, השעות שאינך נמצאת בבית והכמויות שהתינוק אוכל, בכל אופן אם מתאפשר תמיד כדאי לשאוב קצת יותר לרזרבה.

 

הסתגלות

שאיבת חלב היא הליך הסתגלות אשר מאפייניו משתנים מאימא לאימא אך זהו פתרון טוב לאימא מניקה שרוצה לצאת מהבית. גם אם קשה בהתחלה כדאי לתת לזה הזדמנות, אין ספק שאת, גופך והתינוק צריכים להתרגל למצב החדש. תמיד אפשר להתייעץ עם יועצי הנקה מומחים. במידה ואינך רוצה לשאוב חלב, דעי שעל פי חוק עבודת נשים, תוכלי להיעדר ממקום העבודה למשך שעה אחת ביום בארבעת החודשים אחרי חופשת הלידה לצורך הנקת התינוק שלך.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

 

צור קשר
ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: