צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
דף הביתפורטל מידעמשאבות חלב מבית Amedaאיך להיערך לחורף עם תינוק
מערכת דין,
16 דצמבר 2018

המלצות וטיפים לימים אפרוריים מול האח

הגחתו של תינוק קטן לאוויר העולם בעונת החורף דורשת היערכות. כדי שתוכלו לעבור את החורף בקלות ובבריאות טובה ליקטנו עבורכם את הטיפים הבאים. בעזרתם תוכלו להסתכל מעבר לקור והאפרוריות ולעבור את החורף כשאתם רגועים, שמחים וכמה שיותר מחוממים.

 

לבוש התינוקות

את התינוקות הקטנים יש להלביש בשתי שכבות של בגדים דקים כאשר הם נמצאים בתוך הבית. שתי השכבות יאפשרו לשמור על חום גופם מאוזן, מה גם שאם חם אז אפשר להסיר שכבה אחת ולהיפך, אם קר אז להלביש שכבה נוספת מעל. כדי להיות בטוחים, תמיד הלבישו לילדים שכבה אחת יותר ממה שאתם לובשים. כאשר הם יוצאים החוצה יש להלביש להם גם מעיל, כובע, כפפות וגרביים.

 

ארגון המיטה

סביבת השינה של תינוקות קטנים צריכה להיות חמימה ומזמינה. יחד עם זאת רצוי ומומלץ שלא להשתמש בכיסוי מיטה, בכריות רכות וגדולות, בשמיכות צמר עבות מדי או בבובות פרוותיות. הסיבה לכך היא שהמצאות כל אלו במיטה מעמידה את התינוק בסכנת חנק או בחימום יתר על המידה. רצוי וכדאי להשתמש בחליפות שינה או בשקי שינה מיועדים לתינוקות. כדאי לבחור בבגדים ולהם בדים מאווררים, אך חמים ונושמים ואם אתם רוצים להבטיח שלתינוק יהיה חם ונעים וששנתו תהיה רגועה למרות הסופות והרעמים, תוכלו לרכוש טיטול טטרה גדול מבמבוק על מנת לעטוף את הרך הקטן ולגרום לו להרגיש בטוח ורגוע.

 

שימוש בשמיכות

שמיכות גדולות ועבות עשויות להוות גורם סיכון לבטיחותם של התינוקות. לכן בתוך הבית, קל וחומר אל מול האח, אפשר לבחור בשמיכות דקיקות וקלילות כמו שמיכות טטרה גדולות ומפנקות. את השמיכה אפשר להצמיד לקצוות המיטה ולהדק אותה מתחת למזרן. רק חשוב לוודא שהשמיכה מגיעה עד גובה החזה בלבד. יש לציין שחשוב לשים לב לבחירת השמיכה הנכונה מכיוון שחימום יתר נחשב לאחד מהגורמים העיקריים למוות בעריסה. לכן כדאי ורצוי ליישם את ההמלצות של משרד הבריאות בנושא.

 

חימום הבית וחדר התינוק

כאשר מגדלים תינוק חורף ההמלצה היא לשמור על טמפרטורה של 22 עד 24 מעלות בחלל. טמפרטורה זו נעימה אך לא חמה מדי. ישנן דרכים רבות לחמם את הבית החל באח ועד מזגן בכל מקרה חשוב לוודא שפתרון החימום הנבחר יהיה בטיחותי ומומלץ שלא לעשות שימוש במכשירים שאתם לא בטוחים לגביהם.

הידעתם? מזגן ורדיאטור אלו הם פתרונות החימום האופטימליים עבור תינוקות קטנים. במידה ובחרתם במפזר חום הקפידו לשים גם כוס מים בקרבתו וכך מנעו את הלחות שישנה באוויר.

 

אוורור הבית והחדר

ההמלצה על חימום הבית באופן קבוע כאשר יש תינוק קטן עוזרת לשמור על חום גופו בתקופות שהוא אינו יודע לאזן את טמפרטורת הגוף בכוחות עצמו. אך במקביל כדאי להקפיד גם על אוורור, מכיוון שבית סגור ובו טמפרטורה חמימה מהווה כר נוח להתפתחות חיידקים ולהדבקת בני המשפחה במחלות חורף. כמו כן אוורור חדר השינה של התינוק יכול להקטין במידה ניכרת את הסיכון למוות בעריסה.

 

אמבטיה ורחצה

הן בחדר המקלחת והן בחדר בו מלבישים את התינוק רצוי וכדאי שתהיה טמפרטורה חמימה כבר מבעוד מועד. לכן אל תחכו לרגע האחרון, אם אתם מתכננים לרחוץ את התינוק הקטן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להפעיל את החימום בחדרי הבית השונים. מלבד חימום החדר יש לוודא שגם המים במקלחת אינם חמים או קרים מדי. הכנסת המרפק למים תעזור לכם להבין טוב יותר האם הם מכוונים לטמפרטורה הנכונה. במידה ושיטה זו מקשה עליכם, באפשרותכם לרכוש מדחום כדי למדוד את הטמפרטורה.

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: