צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין,
28 נובמבר 2016

כל מה שצריך לדעת על אחסון חלב אם

בניגוד לדעה הרווחת, חלב אם ניתן לאחסון במקרר או במקפיא, וכאשר מאחסנים אותו נכון הוא גם משמר את הערך הקלורי שלו והוויטמינים הנחוצים לתינוק.  בכל מקרה של הגשת חלב אם, חשוב לנער את הבקבוק על מנת לייצר אחידות. להלן כמה טיפים בנוגע לאחסון נכון, בריא ומיטיב של חלב אם.


כמה פרטים טכניים לגבי חלב אם

כאשר מאחסנים חלב אם, חשוב לדייק בכמויות. הרי את לא יכולה לצאת לחנות ולרכוש עוד ליטר וחבל לזרוק חלב רק בשל חישוב לקוי. לכן מומלץ לשמור את הכמות בשקיות קטנות, פר ארוחה נורמטיבית של תינוקך, ולאחסן במקרר בכמות שנמדדה מראש. שקיות אוכל רדודות (מסובסדות ברוב המקרים בבתי המרקחת דרך הקופה) מפשירות מהר יותר ושומרות על טריות.

עוד פרט טכני לגבי חלב אם, שינויי טמפרטורה משפיעים על החלב והופכים אותו למקולקל מהר, רצוי לאחסן את החלב לא באזור קדמי במקרר, אם יש מגירה חלבית שנשארת סגורה רוב היום זה המקום הנכון, ובכללי – שלא יהיה מושפע מכל פתיחה/סגירה של דלת המקרר. כתבי מספרים / תאריכים על השקיות והפשירי לפי הטרי ביותר. ברגע שחלב אם הופשר אי אפשר להחזירו חזרה לאחסון, אבל אם יש חשש כלשהו בנוגע לאיכות וטריות החלב תמיד עדיף לנסות ולטעום, להריח- לחלב אם יש ריח מאוד בולט ואם הוא מקולקל קשה לפספס.
 

 

איך מפשירים את החלב בלי לפגום באיכותו

חלב אם מכיל המון ויטמינים ומינרלים שמעניקים לתינוקך את מה שהוא צריך לפי הטבע, לכן חשוב לחמם בזהירות, להפשיר בטבעיות ולהגיש טרי כך שהחלב ממש כאילו נשאב כרגע; לא לחמם את החלב על הכיריים, לא במיקרו, לא בתנור, יש להפשיר בזהירות ואם יש צורך בחימום קל עשי זאת מעל מים רותחים ושמרי על טמפרטורה נמוכה- החלב לא אמור להגיע לידי רתיחה.

חלב אם ניתן לאחסון בקירור במקרר עד שבוע ולאחסון בהקפאה עד שבועיים-חודש (תלוי בתא ההפרדה במקפיא בו הוא מאוחסן, אם מופרד לחלוטין ונשמר קפוא בלי שינויי טמפרטורה –חודש שלם), כן חשוב לדעת שבמהלך ההקפאה וההפשרה, החלב מאבד קצת מאיכותו. אם אתם בדרך לטיול משפחתי צידנית מקוררת עם מכלי קרח יכולה לשמור על טריות החלב במשך שעות ארוכות.

 


הכי חשוב – בחרי משאבה יעילה, פופולארית וסטרילית

לא משנה איך וכמה נאחסן חלב אם בצורה נכונה, בסופו של דבר שם המשחק הוא משאבה מצוינת; משאבת אמדה עם פטנט ה- Airlock הייחודי מפרידה בין החלב הנאגר במהלך השאיבה לבין הצנרת ואזור השאיבה, ובכך מונעת כל מגע בין החלב למכשיר עצמו, ומונעת התפשטות של רובד חיידקי, עובש, פטריות וכיוצא בזה.

בנוסף, למשאבה זו תכונה ייחודית נוחה במיוחד לאימהות, המאפשרת שליטה נפרדת על מהירות ועוצמת השאיבה כך שכל אם יכולה לכוון לעצמה את התנאים האופטימליים לשאיבה ולהגיע לנוחות ויעילות מקסימאלית במהלך השאיבה. כמו כן, למשאבת אמדה עצמת שאיבה בתחום וואקום מקסימלית (MMHG250), לכן זוהי המשאבה המומלצת בארה"ב.

 

האתר אינו מוסד או ארגון רפואי ואין לראות בכתוב מעלה ייעוץ או אבחון רפואי. בכל נושא יש להיוועץ עם איש צוות רפואי מוסמך.

 

צור קשר
ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: