צור קשר
צור קשר

שדה חובה

EN
מערכת דין
מערכת דין,
04 יולי 2017

איך אפשר לזהות ולטפל בפקיעה מוקדמת של מי שפיר

מי השפיר מקיפים את העובר וממלאים תפקיד חיוני בהתפתחותו התקינה. הם מגנים עליו מפני חבלה ומהווים מקור לתזונה ונוזלים. בנוסף הם מגנים על חבל הטבור, מאפשרים את התפתחותן של הריאות, מסייעים להתפתחות השרירים והשלד ופועלים כחומר אנטי דלקתי. היות ולמי השפיר תפקיד כה חשוב להתפתחות התינוק, דליפתם מהווה סיכון.
למעשה, פקיעה מוקדמת של מי השפיר מתרחשת ב-15% מההריונות ועלולה לגרום לסיבוכים הבאים:

  • מיעוט מי שפיר
  • צניחת חבל התבור
  • זיהום לאם ולעובר
  • דימום ולידה מוקדמת
  • היפרדות שליה

סיבוכים אלו עלולים לגרום לתחלואה ולעיתים לתמותה של העובר.

 

פקיעה מוקדמת של מי השפיר – מהי?

פקיעה מוקדמת של מי השפיר הוא מונח בו משתמשים כאשר זמן ההיריון קצר יותר מ-37 שבועות מלאים. המשמעות היא פקיעה של קרומי מי השפיר עוד בטרם התחלת התכווצויות הרחם. בפועל פקיעה מוקדמת של מי השפיר מתרחשת ב – 3% מכלל ההריונות והיא קשורה ואף אחראית לכשליש מהלידות שמתרחשות לפני המועד. כאשר פקיעת מי השפיר נמשכת יותר מ – 18 עד 24 שעות ומקדימה את צירי הלידה, היא נקראת פקיעה מתמשכת. כאשר ישנה פקיעה מוקדמת והצירים אינם מתחילים בתוך 24 שעות, היולדת נמצאת בסיכון לזיהום מי שפיר, דלקת רירית הרחם, אלח דם וזיהום אצל העובר.

 

דליפת מי שפיר במהלך היריון

30-40% מהנשים סובלות מבריחת שתן במהלך ההיריון, ובמקרים רבים הן עלולות לפרש בטעות דליפת מי שפיר כבריחת שתן וכתוצאה מכך להימנע מהגעה לבית חולים.
יחד עם זאת, מאחר ודליפת מי שפיר היא מקור לדאגה אצל נשים רבות - משום שמדובר בתופעה אשר עלולה לסכן את האם והעובר,  מעל ל-20% מהנשים ההרות פונות לבית החולים בשל רטיבות, אולם ב – 50% מהמקרים מקור הרטיבות יהיה שתן והן ישלחו הביתה. היות ורטיבות הנה שכיחה במהלך ההיריון, ישנו צורך באינדיקטור הרגיש לרמת חומציות ויכול להבחין בין רטיבות אשר מקורה במי שפיר לבין רטיבות שמקורה בשתן.

 

שיטה רגישה ולא פולשנית לגילוי נוכחות מי שפיר

AL-SENSE הוא אינדיקטור רגיש לרמת חומציות המוטבע בתוך פד (אותו יש להצמיד לתחתונים) ותפקידו לגלות אם קיימת דליפה שלמי שפיר, אפילו בכמות קטנה בשלבי ההיריון המתקדמים. יכולתו של AL-SENSE לגלות גם כמות קטנה של מי שפיר לאורך זמן, יכולה לסייע במניעת אבחנות שגויות, לרבות סיבוכים אצל האם ותחלואה או תמותה של יילודים. פד AL-SENSE קל לשימוש וידידותי למשתמשת, הוא מיועד למרפאות רפואת נשים, חדרי לידה ולשימוש ביתי של נשים הרות.

 

מוצר אחד, כל היתרונות

בעזרת AL-SENSE ניתן לספק טיפול ברמה גבוהה, למזער סיכונים עבור נשים הסובלות מדליפה מזערית ולהבטיח שנשים אשר חוו "התרעות שווא" בעברן, יגיעו בזמן לבית החולים. יתרה מכך, מדובר בהתקן נוח, לא פולשני וקל לשימוש ביחס לשיטות אחרות, שגם זהו יתרון משמעותי.
 

ייעוץ מקצועי
יש למלא את הפרטים הבאים: